Çalışma Saatleri : Hergün 09:00 - 02:00

Circle Circle
Canlı Fal

Canlı Fal

Canlı fal

Herkes karmaşık duygulardan, canlı fal geleceğin belirsizliğinden kurtulmak ister. Ancak çoğu zaman elinden gelenin en iyisini yapan ve işini iyi yapan bir falcı bulmak kolay olmamaktadır.

Bir falcı için sadece güçlü duygulara sahip olmak yeterli değildir. Ayrıca kehanet ve çeşitli kehanet türlerinde eğitimde kullanılan ekipmanlarla yapılması gereken önemli bir çalışmadır. Falcı ile karşılıklı iken, geçmişten getirdiklerimizin geleceğimizi nasıl şekillendirdiğini bilmek isteriz. Biz de falcımızdan çok isabetli tahminler ve tavsiyeler duymak isteriz. Bu yüzden aldığımız fal seansının hayatımızda büyük etkisi vardır.

 

Canlı Fal Nedir?

Canlı fal fala bakan ile baktıran kişinin karşılıklı oturup fala bakan kişinin baktıran kisiye çeşitli yöntemleri kullanarak gelecek ile ilgili tahminlerde bulunmasıdır. Canli fal, sihir özelliklerine sahip olduğuna inanılan bazı nesnelerle mantıksız yöntemlerle (dağınık tohum ve fasulye, koyun kürek kemikleri, su, toplar, oyun kartları görmek gibi) kehanet yapmak, gelecek hakkında daha fazla bilgi edinmek, fikir sahibi olmak kişinin yapmayı düşündüğü bir işin sonucu, bulunması gereken sanattır.

Falcılık uygarlık tarihinde neredeyse eskidir ve ünlü falcılara tüm halkların mitolojilerinde rastlamak mümkündür. Farklı kültürlerde şifacılar, şamanlar, görücüler veya şarlatanlar tarafından farklı nesneler ve yöntemler kullanılarak kehanette bulunulur.

 

Meslek Olarak Fal

Çağdaş bir hizmet endüstrisinde basiretin ve basiretin dönüşü ele alınacak  bu çalışmada, metafizik bir yapıya sahip olan basiretin nasıl ekonomik hale geldiği  ve sosyo-kültürel yapıyı etkilediği vurgulanacaktır. Canlı fal Öyle ki, falcılık gibi iddialarda bulunmak yerine, kehanet gerçektir ya da bu olguya inanılıp inanılmaması gerekir; Kehanetin bir endüstri haline gelmesi, toplumda ekonomik bir alan haline gelmesi ve kültürel bir değerin nasıl para kazandıran bir mesleğe dönüştüğü tartışılmaya çalışılmıştır. Mevcut kahvehanelerin çoğunda kahve falı, kart okuma, su falı,  çay falı gibi farklı türde burçlar incelenmeye başlandı. Ve falcılar, gördükleri her fal için insanlardan belli bir miktar para isterler. Böylece falcıların ve nihayetinde falcı kefelerinin sayısının arttığını ve artmaya devam ettiğini söyleyebiliriz. Falcı kefelerinin çoğalması, sektörün diğerlerinin arasında bir yer edindiğini ve dolayısıyla paranın fal malları üzerinden aktığını göstermektedir.

Fala Kimler Baktırır

Geçmişten günümüze bakıp değerlendirecek olursak fal, toplumlarda varlığını koruyan bir olgu olarak varlığını sürdürmektedir. Çünkü insanlar hem geçmiş hem de şimdiki gelecekleri hakkında daha fazla bilgi edinme meraklarını kaybetmediler. Bu nedenle geçmişin tozlu sayfalarını çevirdiğimizde, insanın kehanet ve benzeri  şeylere başvurarak kendi hayatları hakkında ileri düzeyde bilgi sahibi olduğunu söyleyebiliriz ve bu  bir umut ve teselli kaynağıdır.

İnsanlar çaresiz kaldıklarında ve zor bir durumla karşı karşıya kaldıklarında fal bakma ihtiyacı hissederler. Falcılardan duyacakları aslında geleceklerinde bugünü yaşamalarıdır. Çünkü onların mevcut sosyal hayatları, günlük ve kişisel hayatları, kültürleri, tüm bu olgular bir kısır döngü içinde yatan şeylerdir; canlı fal kısır döngüde insanlar yaşadıkları olayları ve içinde bulundukları durumu okuyarak veya başkalarından fal yapmalarını isteyerek anlamlandırmaya çalışırlar.